Blog

Jakuzi Su Sıcaklığı Nasıl Olmalı?

lazy Kuntbay Jakuzi

Jakuzi Su Sıcaklığı Nasıl Olmalı?

Jakuzi terapisi için her zaman suyun sıcaklığı vurgulanır. Aslında jakuzi su sıcaklığı nasıl olmalı? Jakuzi sıcaklığı nasıl ölçülür? Son teknoloji ürünü Kuntbay Jakuzi termostat ayarlı modelleriyle su sıcaklığını ölçmek son derece kolay! 

Jakuzi su seviyesi emiş motorunu geçtiğinde çalışmaya başlayan jakuzinizle ideal sıcaklık seviyesinde kaslarınızı ve tüm vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. 

Jakuzi suyu sıcaklığı masajdan fayda görmek ve suyun kas dokusunu rahatlatmasını sağlamak için çok düşük olmamalıdır. Ancak herkesin sıcaklığa toleransı farklı olabilir. Bu nedenle önerilen jakuzi sıcaklığı ile kendi dayanma seviyenize uygun bir derece belirleyebilirsiniz. 

Jakuzi Suyunun Sıcaklığı Neden Önemlidir?

Jakuzi sıcaklığına dikkat ederek termostat ayarını 37 dereceye getirmelisiniz. Çünkü insan vücudu ortalama 37 derece ısıya sahiptir. Bu ısının altında bir derecede olduğunda jakuzi suyu bir süre sonra sizi üşütmeye başlayabilir. 

Ancak çok yüksek bir ısıda kullanmaya çalışırsanız bu sefer de tansiyon yükselmesi ve sıcaklıktan kaynaklı yanık oluşumuyla karşılaşabilirsiniz. Eğer kışın jakuzi masajı yaptırmak isityorsanız ısı üşümeyeceğiniz ve sabit bir ayarda olmalıdır. Çünkü ani ısı değişimleri soğuk algınlığına yakalanmanıza yol açabilir.

 

Jakuzi masajı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız https://kuntbay.com/jakuzi-masaji-nasil-yapilir/ makalemizi inceleyip, bilgi alabilirsiniz.

Jakuzi sıcaklık ayarı için işin ehli bir jakuzi fabrikası tarafından yapılmış, termostat ayarı bulunan ve son teknoloji ürünü modellere göz atmalısınız. 

Jakuzi Sıcaklığı İçin Önerilen Standart Değerler Nelerdir?

Jakuzi sıcaklığına uymak için yetişkinlerde 37 derece olarak belirtilir. 

Çocuklar için jakuzi sıcaklığı kaç derece olmalı? 

Çocuklar için jakuzi sıcaklığı 37 derecenin altında bir ısıda olmalıdır. Çocuk cildi daha hassas olduğu için su tazyikiyle birlikte buhar ve güçlü jet motorları nedeniyle zarar görebilir..

Kullanım talimatlarına uygun su sıcaklığı ayarlandığında herhangi bir sorun olmaksızın hem siz hem de çocuklarınız SPA jakuzi keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Böylece yetişkinlere ve çocuklara uygun doğru ısıda jakuzi suyu sayesinde rahatlayabilirsiniz. 

Jakuzide Güvenliğiniz İçin Yapmanız Gerekenler

Jakuzi motorları güçlü emiş özelliğiyle sağladığı tazyiki ve püskürtme hareketini elektrik gücünden sağlar. Elektrik ve su bir araya geldiğinde gerekli önlemler alınmazsa çok elim kazalar yaşanabilir. Bu nedenle: 

  • Jakuzi yapılacak olan alan önceden belirlenerek jakuzi motoru güç kaynağı önceden topraklanmalıdır.
  • Su tazyikinin doğru ayarlanması masaj sırasında kas dokusunun zarar görmemesi için önemlidir. Bu nedenle tazyik ayar butonu ile motor gücü sabitlenmelidir. 
  • Jakuzi çalışırken suyun gücüyle savrulmamak ve konforlu bir su masajı yaptırmak için jakuzi yastığı takılı olmalıdır. 
  • Jakuzi yatağının iki yanında kaymayı önlemek ve kendinizi güvenceye almak için iki adet tutma kolu bulunmalıdır. 
  • Dokunmatik panel ve uzaktan kumanda özelliğiyle gerektiğinde jakuzi durdurulabilir özellikte olmalıdır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Jakuzi Sıcaklığı Güvenli mi?

Belirtilen standartlar olsa bile, mevsimlere göre bu değerler biraz değişiklik gösterebilir. Kışın 37 derece su sıcaklığı iyi bir değerken yazın biraz daha az ısıda jakuzi kullanımı sağlayabilirsiniz. Böylece mevsime uygun olarak üşümeden ya da terlemeden su masajı yaptırmanın tadını çıkarabilirsiniz. 

Jakuzi Sıcaklığı Yüksek mi? Nasıl Anlarım?

Jakuzi kullanımı öncesinde su sıcaklığını kontrol ederek sizin için uygun bir derece ayarlayabilirsiniz. Böylece beklediğinizden sıcak ya da soğuk bir suya girmenin rahatsızlığını yaşamazsınız. 

Jakuzi Sıcaklığı Nasıl Ölçülür?

Termostat bulunan jakuzi modellerinde suyun sıcaklığı termostat aracılığıyla ölçülebilir. Aynı zamanda termostat yardımıyla suyun sıcaklığını sabitleyebilirsiniz. 

Jakuzi Suyu Sıcaklığı Ayarı Hangi Jakuzilerde Yapılabilir?

Su sıcaklığı ayarlanabilen jakuzi modelleri arasında: 

Kuntbay Jakuzi fabrikası tarafından üretilen modeller içinden istediğiniz özelliklere ve kaliteye sahip bir tanesini kolayca sipariş verebilirsiniz. 

Jakuzi Siparişi Nasıl Veririm?

Jakuzi yaptıracağınız alanı önceden belirledikten sonra Kuntbay Jakuzi üreticisi ile iletişime geçerek:

    • Yaptırmak istediğiniz jakuzi modeli
  • Jakuzi kişi sayısı 
  • Jakuzi şekli 
  • Jakuzi özellikleri gibi bütün ayrıntıları bize iletmelisiniz. 

 

SPA merkezi konforunda evde jakuzi yaptırmak için şimdi Kuntbay jakuzi fabrikası ile iletişime geçin! Aradığınız rahatlık için  SPA ya da masaj salonlarına gitmek zorunda kalmayın!

Bir yanıt yazın