Blog

Jakuzi Masajı Nasıl Yapılır?

Jakuzi masajı, tazyikli su ve buhar tazyikiyle birlikte kasların gevşemesine yardımcı olan bir su terapisi çeşididir. 

Jakuzi Masajı Nedir Nasıl Yapılır?

Kullanılan jakuzi motorlarının gücüyle oluşturulan tazyikli su vuruşlarıyla kaslar üzerine yapılan basınçlı dokunuşlardır. Yazının devamında jakuzi masajına dair detayları bulabilirsiniz.

Jakuzi Masaj Yapar mı?

Jakuzi masajı dendiğinde aklınıza normal bir masaj gelmemelidir. Masaj, normalde masörler tarafından elle yoğurma, vurma ve ovma hareketleriyle yapılan bir işlemdir. Ancak jakuzi masaj için suya ihtiyaç duyar. 

Jakuziyi suyla doldurduktan sonra harekete geçen jakuzi motorları, püskürttüğü suyla rahatlatıcı bir masaj yaptırmanıza yardım eder. Banyo keyfinizi arttırmak ve kulunçlarınızdan kurtulmak için jakuzi kullanımı en güzel yöntemlerden biridir.

Jakuzi Masajının Faydaları

Suyun insan bedeni üzerindeki rahatlatıcı etkisi teknolojiyle bir araya geldiğinde daha etkili bir fayda sağlar. Bunun en güzel örneklerinden biri de jakuzilerdir. İşte jakuzi masajı sayesinde vücudunuzda meydana gelebilecek değişimler şunlardır:

  • Kasları rahatlatır, oluşan kas sertliklerinin giderilmesini sağlar.
  • Kan dolaşımını harekete geçirir.
  • Ağrılarınızdan kurtulmanıza yardım eder.
  • Suyun rahatlatıcı etkisi negatif yüklerinizden kurtulmanıza yardımcıdır. 
  • Ödemlerinizden kurtulmanıza yardım eder. 
  • Rahatlamanın verdiği huzurla güzel bir gün geçirmenizi destekler.

Jakuzi Masajı Özellikleri

Jakuzi masajı, normal masajdan farklı olarak bir çeşit hidroterapi türü olarak adlandırılabilir. Özellikle SPA merkezlerinde yaptırdığınız jakuzi masajları, güçlü jet motorları yardımıyla kaslarınızı rahatlatan bir basınç uygular. Bu sayede elektrik enerjisinden aldığı güçle kas sisteminizi rahatlatır. 

Jakuzi masajı sırasında jetlerin kuvvetini ve suyun sıcaklığını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Basınç ve tazyik gücünü kaslarınızın yapısına uygun olarak ayarladıktan sonra keyifli bir jakuzi masajı yaptırarak rahatlamanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Jakuzi Masajı Nasıl Yapılır?

Masaj için herhangi bir masör ya da yardımcıya ihtiyacınız bulunmaz. İsterseniz tek başınıza isterseniz ailecek ya da eşinizle jakuzi masajının keyfini çıkarabilirsiniz. Öncelikle jakuziyi belirtilen ölçüde suyla doldurup sonrasında jet motorlarını çalıştırarak kaslarınıza masaj yaptırabilirsiniz. 

Jakuzi içinde en fazla yarım saat vakit geçirmeniz önerilir. Daha fazlası cildinizde kurumaya yol açabilir. 20-25 dakika ya da yarım saatlik hidroterapi ile yenilenmenin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Kaliteli bir jakuzi masajının püf noktası jet motorlarının gücünde gizlidir. Güçlü jet motorları sayesinde kaslarınızdaki kulunçlardan ve sertliklerden daha kolay kurtulabilirsiniz. Ayda 1-2 kez düzenli jakuzi masajı yaptırarak kas sertliğinden ve ağrılarından zamanla kurtulabilir, kendinizi daha rahatlamış hissedebilirsiniz. Size en uygun jakuzi tipini belirlemek ve suyla gelen sağlığın keyfini çıkarmak için şimdi Kuntbay Jakuzi modellerimize göz atabilirsiniz. 

Bir cevap yazın