Bilgi Bankası, Blog

Jakuzi Nedir? Jakuzi Ne İşe Yarar?

Jakuzi Nedir Ne İşe Yarar?

Jakuzi Suyun tazyikle fışkırtılması sayesinde eklemlere ve sinir dokularına masaj yaparak rahatlamanızı sağlar. Jakuzi, köpürtme ve fışkırtma sistemiyle çalışan bir su terapisi aracıdır. SPA merkezlerinde ve evlerde kullanılabilir. 

Jakuzi Ne İşe Yarar?

Gün içindeki fiziksel ve ruhsal sıkıntılarınızı gidermeye yardımcı olur. Hiç kimseye ihtiyaç duymadan kas dokunuzda oluşan sertliği, tutulmayı, kulunçları ve ağrıları gidermeye yardım eder. 

Jakuzi ne demek?

Kelime anlamıyla sağlık havuzu demektir. Ancak bir kez jakuziyle tanıştınız mı artık sizin için konfor ve rahatlığın diğer adresi olabilir.

Jakuzi Ne İçin Kullanılır?

Jakuzi, su terapisi veya hidroterapi olarak da ifade edilen bir tür su püskürtme havuzudur. Çoğunlukla küvet ya da havuz içine döşenen jet motor sistemiyle su masajı yapmak üzere üretilir. Cilt gözeneklerinizin açılmasına büyük katkı sağlar. Yorgunluğunuzu atmanıza, suyun verdiği rahatlıkla günlük sıkıntılardan uzaklaşmanıza yardım eder.

Kısaca jakuzi nedir? 

Suyla gelen sağlıktan faydalanmaya yardım eden, cildi yağdan ve kirden arındırmayı sağlayan, cilt gözeneklerini açan bir su terapi sistemidir. 

Jakuzinin en etkili özelliklerden biri kas ve bağ dokusunu rahatlatmasıdır. Kan akışını hızlandırarak hücre yenilenmesini desteklemesiyle düzenli yaptırdığınız SPA masajı ya da jakuzi masajı, dinç hissetmenizi sağlar. 

Jakuzi Özelliği Nelerdir?

Küvete doldurduğunuz su içinde banyo köpükleriyle kendi kendinize keyif yapabilirsiniz. Ancak küvetiniz jakuzi ile entegre olmuşsa banyo köpüklerini ve suyu doldurduktan sonra jakuziyi çalıştırabilirsiniz. 

Su püskürtme sistemi, su kabarcıkları, buhar ve tazyik sayesinde vücudunuzu rahatlatır. Bazı jakuzilerde su sıcaklık ayarı ve tazyik ayarı bulunur. Son teknoloji jakuzi modellerinin neredeyse hepsinde dokunmatik kumanda özelliği vardır. Sifon tahliye özelliği sayesinde jakuzi keyfiniz sona erdiğinde suyu kolayca tahliye edebilirsiniz.

Modelleri Bakımından Jakuzi Nedir?

Ayrıca jakuzi özelliği bulunan farklı küvet modelleri ve boyutları vardır. Bunlar ailenizle ya da tek başınıza kullanabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Jakuzi küvetlerinin içinde baş kısmında yastıklar bulunur. Kalp şeklinde romantik jakuzi modelleri ile sevgiliniz ve eşinizle romantik dakikalar geçirebilirsiniz. Dikdörtgen ve klasik küvet modelleri en çok tercih edilen jakuzi çeşitleri arasındadır. 

Oval jakuzi nedir? Genellikle cam panel sistemiyle oluşturulan akrilik malzemeden tasarlanmış dayanıklılığı yüksek metal kısımları paslanmaz özelliktedir. Ya yuvarlak ya da tek kenarı oval şekilde tasarlanmış, evlerdeki sivri ve girintili alanlara adapte edilebilen özellikteki jakuzi çeşitleridir. 

Bebek jakuzi nedir? Bebeklerin tek başına ve boyun can simidi desteği ile suyun keyfini çıkarabileceği şekilde tasarlanmıştır. Bebek jakuziler,  yavrularınızın narin cildine uygun su tazyiki bulunan sistemlerdir. 

Jakuzi Çok Fazla Elektrik Yakar mı?

Ekonomik özellikli jakuzi nedir? Jakuzi, genellikle aklınıza çok fazla elektrik faturası geleceğini getirebilir. Kaliteli bir jakuzi sistemi elektrik kullanımı açısından bütçenizi yormayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle jakuzi kullanımıyla birlikte faturanızda bir miktar artış olabilir. 

Ayda bir ya da iki kez kullanacağınız jakuzi sistemi, faturanızda abartı bir fark yaratmaz. Kuntbay Jakuzi sistemleri son teknoloji ürünleriyle hem bütçenizi hem rahatınızı düşünür. 

Jakuzi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Özel ölçü jakuzi modelleri siparişi verebileceğiniz bir markanın ürünlerini tercih etmelisiniz. 
  • Jakuzi satın almadan önce evinizde su terapi sistemi için uygun olan alanı doğru tespit etmelisiniz. 
  • Güçlü jet motorları olan ve paslanmaz metal kısımlara sahip jakuzi modellerinden birini seçmelisiniz. 
  • Jet motorlarının emiş gücü yüksek olmalıdır.
  • En az 4-6 jet motoru bulunan jakuziler tercih edilmelidir.
  • Dokunmatik kumanda özelliği ile keyfinizi istediğiniz gibi yönlendirebileceğiniz bir model tercih etmelisiniz.

Jakuzi ile Küvet Arasındaki Fark

Jakuzi nedir, Küvet nedir? Dışarıdan bakıldığında belki de birbirinin aynısı gibi görünen bu iki keyif aracı aslında işlev olarak farklıdır. Jakuzi aslında küvetten farklı olarak bir su püskürtme ve tazyik sistemidir. Ancak bunların çalışması için su ve küvete ihtiyaç bulunur. 

Küvet ise içine su doldurularak sıcak su içinde banyo köpüğü ile birlikte suyun rahatlatıcı etkisinden faydalanmayı sağlayan bir araçtır. Ancak küvet içinde su terapisi ya da su masajı yaptıramazsınız. Jakuzi ise su masajı ile rahatlamanız için tasarlanmış bir sistemdir.  

Kuntbay jakuzi sistemleri ile jakuzi nedir? Bu soruya bir de bizimle cevap arayın! Keyfinize göre tasarımlar için şimdi bize ulaşın!

Bir cevap yazın