Blog

Jakuziler Çocuklar İçin Güvenli mi?

Jakuziler Çocuklar İçin Güvenlimi

  Bebek jakuzi hepimizin de bildiği gibi son zamanlarda oldukça popüler bir yere sahiptir.  Geçmiş dönemlerde çoğumuzun dizilerde, filmlerde ve otellerde gördüğü jakuziler günümüzde oldukça fazla kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle Türkiye’de bebek dış çekimlerinde kullanımı çok popülerdir. Aslında bunun en büyük nedeni insan sağlığı ve psikolojisi üzerindeki etkisidir. Bütün bunlarla birlikte özellikle bebek gelişimi için de önemli yere sahiptir. Hepimiz bebeğimiz için en iyisinin olmasını isteriz çünkü onların sağlığı ve huzuru aynı zamanda bizim huzurumuzdur. Gelin yazımızın devamına geçelim. Bebek jakuziler  hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler;

Play Video

DİP NOT!

 Bebek jakuzilerinde kurulum; bebek jakuzilerimiz tek parça halinde ve önceden kurulmuş olarak gönderilir. Firmamızdan talep edilen ürün müşterinin evine ulaştığı zaman görev, elektrik şebekesi, gider ve su girişi bağlantısına kadar tüm gerekli ekipmanlar jakuzi ile gönderilir ve kurulumu çok kolaydır. Bebeğiniz için en iyisini sizlere sunuyoruz.

 Bebek jakuzi isminde de belirttiği gibi bebekler için üretilmiş ve gelişim sürecine katkıda bulunmak için günümüzde hala geliştirilen bir yapıdır. Yenidoğanların ortalama 2 yaşına kadar hidroterapi ve terapötik masajlar gibi su aktivitelerini gerçekleştirmek ve geliştirmek için uygun olanlarla donatılmıştır. Jakuzi ile bebeğin doğmadan önce bulunduğu sıcak ortam yeniden üretilir ve bebeğin kaslarını gevşetir. Aynı zamanda vücudunun pürüzsüz hareketlerinin tadını çıkarır ve yüzündeki ilk gülümsemeler yeniden oluşur. Bebeğinizin gülümsemesi aslında sizin gülümsemenizdir.

2. Bebek Jakuzi Özellikleri

Bebek jakuzi ile bebeklerimizin konforu bizim için son derece hassas bir konudur. Çünkü miniklerimiz her zaman en iyisini hak ediyor. Eğer ki sizde bebeğiniz için jakuzi almak istiyorsanız tam da doğru yerdesiniz. Hem bebeğinizin konforu ve gelişimi hem de sizin iç huzurunuz için Kuntbay Jakuzi olarak sizler için en iyisini üretiyoruz. Peki bebek jakuzi özellikleri nelerdir? Gelin öğrenelim.

 • Bebek jakuzilerin genel boyutu 113 x 850 x 850 mm şeklindedir.
 • Maksimum jakuzi kapasitesi 300 L’dir
 • Minimum kapasite ise ortalama 200 L’dir.
 • İç malzeme yani akrilik beyazdır.
 • Dış malzeme akrilik ise beyaz, pembe, yeşil, turuncu, mavi ve sarı şeklindedir.
 • Su pompası 75o W şeklindedir.
 • 6 adet hava jeti bulunmaktadır.
 • Hava pompası 300 W
 • Yani toplam jet sayısı 6 hava ve 6 su olarak toplam 12 adet jet mevcuttur.
 • Uzatılabilir el duşu bulunmaktadır.
 • Büyük led ışık mevcuttur.
 • Kademeli fonksiyona sahiptir.
 • Tahliye vanası bulunmaktadır.
Jakuziler Çocuklar İçin Güvenlimi
Jakuziler Çocuklar İçin Güvenli mi?

3. Bebek Jakuzi Spa Faydaları Nelerdir?

 Bebek jakuzi SPA Avrupa’da yaygınlaşmasından sonra günümüzde Türkiye’de de oldukça popüler bir hale gelmeye başlamıştır. Aslında bebek jakuzi SPA’ sı hidroterapi uygulamasından oluşmaktadır ve bu uygulama ile bebeğinizde kan dolaşımını hızlandırmakla kalmaz kas gelişiminde destekler. Aynı zamanda bebek SPA’sı gaz sancısı gibi problemleri de en aza indirme konusunda büyük katkı sağlar. Hidroterapi ile bebeğinizin, fiziksel ve zihinsel gelişimini destekler. Hidroterapi ile bebekler boyun simidi ile belli sıcaklıkta optimize edilmiş jakuzi veya havuzların içinde yer alır.  İşte tam da bu sırada jakuzilerde bulunan hava kabarcıkları bebeğinizin fizyolojik gelişiminde büyük katkı sağlar.  Ne mi demek istiyorum. Bunları şu sizlere bir şekilde açıklayacak olursam; Bebeğinizin su içindeki hareketleri ile dolaşım ve kalp sistemi harekete geçer ve buna bağlı olarak denge, beyin ve kas gelişimi daha hızlı oranla gelişir.  Uzman doktorlara göre; yenidoğanlarda fizyoterapi sonrası sinir ve sindirim sistemlerinde de rahatlama görülürken aynı zamanda yeme-içme uyku ve gaz problemleri de düzene giriyor.

DİP NOT!

Ailemiz ile vakit geçirmek hepimiz için değerli bir mücevherdir. Evinizde açık hava jakuzisine sahip olmakta aileniz ile birlikte vakit geçirebilmenin en güzel avantajlarından biridir. Bununda birlikte çocuklarınızın da sizinle aynı aktiviteyi yapması oldukça harika bir fikirdir. Lakin yukarıda belirdiğim komplikasyonları göz önünde bulundurarak gerekli önlemler alınmalıdır. Bebek jakuzi kullanımını sağlarken verilen önlemlere uyunuz.

 Bebeğiniz veya çocuğunuz için evde jakuzi kurmayı düşünüyorsanız bunların ne kadar güvenli olduğunu merak etmeniz çok normaldir. İşte tam bu noktada sizlerin tüm şüphelerini çözüyoruz. Ürettiğimiz jakuziler ile verebileceğimiz kullanımı göz önüne aldığımızda, özellikle hidromasajlı küvetlerdeki su sıcaklığı yüksek derecelere sahip olmasıyla birçok ebeveyn çocukların özellikle tek başlarını kullanmaması gerektiğinin bilincindedir. Aynı zamanda çocukların boğulma riskini de göz önüne aldığımız zaman böyle bir durum yaşanmaması adına ebeveynler çocuklarını uyarmalı ve olası tehlikeleri uygun şekilde anlatmalıdır. Jakuziler daha öncede bahsettiğim gibi insan sağlığı üzerinde önemli etkiye sahiptir fakat küçük çocuklarınız tek başına kullanmasına asla ve ısrarla izin vermemenizi öneriyoruz ve özellikle bebek veya çocuklarınız için bebek jakuzileri tercih etmelisiniz.

5. Jakuziler Çocuklar İçin Tehlikeli Olabilir!

 Jakuzilerin biz insanlara karşı sağladığı birçok fayda vardır fakat çocuklarınız ve bebekleriniz için bu konu da ne yazık ki aynı fikirde olamayacağım. Çocuklar ve bebekler özellikle 5 yaş altı küçükler yetişkinlerin kullandığı jakuzileri kullanmamalıdırlar. “Peki neden çocuğumla aynı jakuziyi kullanamam?” dediğinizi duyar gibiyim. Sizler için şu şekilde açıklayacağım:

5.1. Yüksek Sıcaklık

 • Birçok jakuzi modellerinde sıcaklığın yüksek derece eğilimlerine sahip olması çok yaygın ve normaldir. Aslında jakuzide zaman geçirmenin biz yetişkinlerde amacı bu olsa da, sıcak su vücudumuzun rahatlamasına yardımcı oldu için çocuğunuz için su fazla sıcak olabilir.
 • Aynı zamanda çocuk veya bebek gözetim altında olmadığı zaman boğulma riski yüksektir.
 • Yüksek derecedeki sıcak su çoğunuzda çarpıntıya neden olabilir.
 • Son olarak bütün bu olası sebepler çocuğunuzun veya bebeğinizin ölümüne sebep olabilir. Sizde bu konuda bilinç sahibi olmalısınız ve çocuklarınız için bebek jakuzileri tercih etmelisiniz. Gelin hep birlikte olası diğer komplikasyonlara geçelim.

5.2. Boğulma Riski

 • Boğulma riski en ciddi tehlikedir. Yetişkinlerin kullandığı jakuziler asla çocuklara uygun değildir.
 • Jakuzilerin kilitlenebilir kapaklar ile donatılması oldukça önemlidir. Özellikle küçük çocukların erişemeyeceği şekilde olmalıdır.
 • Jakuzinizdeki su da aynı şekilde çocuklarınızın erişemeyeceği yerde muhafaza edilmelidir.

5.3. Hijyenin Önemi

 • Evinizde kendinize ait jakuziniz veya küvetiniz varsa, bu alanı sahip tutmanız oldukça önemlidir. Eğer temiz tutulmazsa içinde su olmasa dahil çocuğunuz oynamak amaçlı içine girebilir ve mikrop kapabilir. Bakteri oluşumuna karşı düzenli temizliğinizi kesinlikleihmal etmemelisiniz.
 • Bu sadece çocuğunuz için bir risk değil aynı zamanda sizin için de bir risktir.

Bir cevap yazın