Blog

Jakuzi Sağlığa Faydaları Nelerdir

Jakuzi Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Jakuzi sağlığa faydaları açısından kullanımı tavsiye edilen, kişiyi dinlendiren bir konfor aracıdır. Aynı zamanda jakuzi terapisi ile birlikte kas ağrıları, solunum yolu problemi gibi rahatsızlıkların da hafiflediği görülür. 

Herkes İçin Jakuzi Sağlıklı Mı?

Jakuzi, bebekler dahil sıcak suya girmesi sakıncası olmayan kişiler için son derece sağlıklıdır. Suyun sıcaklığı ve tazyiğiyle birlikte dayanma gücünüze göre ayarlayacağınız masaj sertliği neticesinde tamamen kişisel tercihinize uygun su terapisi yaptırabilirsiniz. 

Yeni ameliyat olmuş ve vücudunda yara olan kişiler için sıcak suya girmek tavsiye edilmeyebilir. Bunun dışında jakuzi kullanımı, herkes için cildin temizlenmesi, arınması ve canlanması olmak üzere kasların rahatlamasına kadar birçok fayda sağlar. 

Suyun hızlı bir şekilde deveran etmesiyle hızlanan kan dolaşımı, hücre yenilenmesine destek olur. Kasların sertliğini gidererek su masajıyla rahatlamanızı sağlar. Sağlıklı kan dolaşımı neticesinde dokularınız beslenir, yorgun hissediyorsanız eğer kendinizi daha dinç hissetmeye başlarsınız. 

Kuntbay jakuzi ayrıcalıklarıyla banyo jakuzi ya da bahçe jakuzi gibi keyfinize özel tercihler yapabilirsiniz. 

Jakuzi Kullanımının Fiziksel Sağlık Faydaları

Jakuzi terapisi ile:

1.Kas sertliği, tutulma veya kasılma yaşıyorsanız jakuzi, kas ağrıları üzerinde etkili bir sonuç almanıza yardım eder. Özellikle hem evde hem iş yerinde yaptığınız yorucu hareketler hatta masa başı çalışması dahil bel ve iskelet sisteminizde, boyunda ağrıların oluşmasına yol açar. Bütün bu ağrıların giderilmesinde hidroterapi etkili bir fayda görmenize yardımcıdır. 

2.Suyun köpürmesi sırasında cildinizle yumuşak bir teması söz konusudur. Bu sayede su masajı, cilt gözeneklerini arındırır. Cildinizin canlı bir görünüm kazanmasını sağlar. Bunu yaparken aldığınız keyifle birlikte kendinizi rahat bırakmanıza yardımcı olur. 

3.SPA masajı sayesinde bağ dokuları ve kas yapısı rahatlar, iş nedeniyle ya da stres yüzünden oluşan sertlikler azalmaya başlar.

4.Jakuzi masajı yumuşak bir el gibi vücudunuza temas ettiğinde yorgunluktan kaynaklı ağrılarınızın da azaldığını fark edebilirsiniz. 

5.Metabolizmayı hızlandırarak sindirim ve boşaltım sisteminin rahatlamasına yardım eder. 

6.Jacuzzi terapisi sırasında sudan gelen buhar, kaliteli nefes almayı destekler. Bu sayede üst solunum yolu problemlerinizin hafiflediğini fark edebilirsiniz. 

Jakuzi sağlığa faydaları, jakuzi ölçüleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için şimdi bizimle iletişime geçin! 

Jakuzi Kullanımının Zihinsel Sağlık Faydaları

Beyin ancak güvende olduğunu hissettiğinde size de kendinizi güvende hissettirir. İşte bütün her şeyden uzak, can sıkıcı her şeyin suyun dışında kaldığı muazzam bir SPA keyfi de zihinsel anlamda rahatlamanızı sağlar. 

Jakuzi sağlığa faydaları arasında sadece bedensel değil zihinsel anlamda da önemli etkenler bulunur. Jakuzi faydaları arasında: 

 • Temizlenmenin ve arınmanın verdiği mutluluk hissi
 • Kafa yorgunluğundan uzaklaşarak zihninizi dinlendirme olanağı
 • Kendinize zaman ayırmanın tatmini 
 • Dinlenmiş bir beyinle dinç bir şekilde yeni iş gününe ve zihinsel aktivitelere hazırlanmanın avantajı 
 • Daha sakin hissetme
 • Stres ve kaygı gibi faktörlerden uzaklaşarak ruhsal dengeyi koruma gibi önemli işlevler yer alır.

Günümüzde artık jakuzi sağlığa faydası dolayısıyla lüks olmaktan daha çok bir nevi gereklilik halini almaya başlamıştır. 

Jakuzi Kullanımının Kan Dolaşımına Etkisi

Duşakabin jakuzi ya da küvet jakuzi modelleriyle hak ettiğiniz rahatlığı yaşarken daha sağlıklı bir hayatın kapısını aralayın! Yeterince sıcak ve vücudunuzu rahatsız etmeyen ısıdaki suyla jakuzi masajı yaptırdığınızda kan dolaşımınız sağlıklı bir şekilde hareketlenir. 

Bu sayede kan vücut içinde organlara, hüçrelere ve damarlara dengeli bir şekilde yayılır. Sağlıklı kan dolaşımını destekleyen jakuzi neye iyi gelir?

 • İç organların daha verimli çalışmasını destekler.
 • Sağlıklı kan dolaşımıyla birlikte cildin tazeliğini korumasına yardım eder. 
 • Kırışıklık ve çatlak gibi istenmeyen görünümleri engellemeye yardımcıdır. 
 • Kalp ve damar sağlığını korumaya yardımcıdır. Damar sertliği ve tıkanıklığı gibi olumsuz durumların önlenmesinde de destekleyici rol oynar.

Kuntbay jakuzi fabrikası aracılığıyla evde jakuzi yaptırmak ve sudan gelen sağlığı her zaman kullanmak için şimdi bizi arayın!

Jakuzi Kullanımının Romatizma ve Kas İskelet Sistemi Ağrılarına Etkisi 

Suyun kasları hafifletme ve ağrıları dindirme özelliği, iltihaplı romatizma, kas ve iskelet sistemi ağırlarının giderilmesine de yardımcıdır. Romatizma ve kas iskelet sistemi ağrılarına iyi gelen jakuzi faydaları şunlardır:

 • Romatizmal ağrıların hafiflemesine yardım eder. Düzenli SPA masajıyla azalan kas kasılmaları sayesinde romatizmal ağrıların tetiklenmesini azaltır. 
 • Tutulmuş olan kasların doğal yolla daha çabuk bir şekilde eski haline dönmesine yardım eder. 

Jakuzi fiyatları, bebek jakuzi, oval jakuzi, tek kişilik jakuzi ve çift kişilik jakuzi modelleri hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için şimdi bizi arayın!

Jakuzi Kullanımının Metabolizmayı Hızlandırması ve Kiloya Etkisi

Jakuzi masajı ve jakuzi keyfi denildiğinde herkesin içi giderken bir de jakuzinin kilo vermeye etkisi söz konusu… Aslında jakuzi kilo vermenize egzersiz desteğiyle birlikte dolaylı bir katkı sağlar.

Jakuzi yağ yakar mı?

Jakuzi, kan dolaşımını harekete geçirdiği için metabolizmayı da hızlandırıcı bir etkisi vardır. Metabolizmanız hızlandığında yağ yakmanız kolaylaşır. Bu süreçte egzersizle birlikte jakuzi terapisi kilo vermenizde çok daha etkili olur. 

Jakuzi zararları nelerdir?

Sudan gelen sağlık anlamındaki SPA, buhar, köpük ve tazyikli suyla birlikte bir çeşit su terapisi ve masajı yaptırmanızı sağlar. Konforu ve verdiği zevk açısından, sağlığınıza etkisi bakımından son derece  faydalıdır. 

Jakuzi sağlığa faydaları dışında şu hususlara dikkat etmelisiniz:

 • Jakuzi kullanımı öncesinde ve sonrasında temizlik kurallarına uygun hareket etmeniz önemlidir. 
 • Jakuzi yatağının hijyenik olduğundan emin olmalı, jakuziyi tavsiye edildiği şekilde temizledikten sonra kullanmalısınız. 
 • Mikrop ürememesi ve çoklu kullanımda herhangi bir hastalık oluşmaması için suyu her kullanım sonrası mutlaka boşaltmalısınız.

Kuntbay jakuzi üreticisi olarak jakuzi keyfi sırasında ihtiyacınız olan her türlü detayı düşünür. Gerek standart gerek özel ölçü jakuzi modelleri ile evlerinize sudan gelen sağlığı getirir. Şimdi bizi arayarak siz de jakuzi fiyatları hakkında teklif alabilirsiniz. 

Bir cevap yazın