Blog

Jakuzi İle Hidroterapi

Jakuzi İle Hidroterapi

 Jakuzi ile  hidroterapi uygulaması yapmayı hiç duydunuz mu ? hidroterapi sayesinde fizik tedavi işlemlerinden sonuç alınma hız kazanmıştır. Hidroterapi uygulaması ne işimize yarayacak,  sıcak su sayesinde oluşan yüksek basınç kan dolaşımını hızlandırıp hızlı kilo verme, dolaşım problemlerinin  önüne geçecektir. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler;

DİP NOT!

Jakuzi ile hidroterapi uygulaması yapılarak hangi durumlara çözüm bulunabilir? sırt ağrıları, kas kasılmaları, depresyon yaşayan bireyler, sinir kontrolsüzlükleri, omurilik, nörolojik bozukluklar için kullanıldığı taktirde rahatlama sağlayacaktır. 

 Hidroterapi aslında su içinde tedavi veya havuz rehabilitasyonu olarak da bilinen rehabilitasyon ve fizik tedavi uygulamasıdır. Suyun kaldırma kuvveti ile bizlerin ağırlığının %10’unu taşıyabilir. Böylelikle kaslarımıza fazla yük binmesini önler ve su içinde hareketlerimiz daha kolay hale gelir.

2. Hidroterapinin Faydaları

Suyun kaldırma kuvveti etkisiyle vücut ağırlığımıza bağlı yükü azalır ve yapılması zor hareketler daha kolay hale gelir. Eklem ve Kaslarımızın üzerindeki yük azaldığı için daha ağrısız ve aktif şekilde su altında keyif yapabiliriz. Aynı zamanda suyun direnç özelliği ile kaslarımızın kuvveti ve dayanıklılığı da artar.

Jakuzi İle Hidroterapi
Jakuzi İle Hidroterapi

3. Hidroterapinin İyi Geldiği Hastalıklar

Hidroterapi günümüzde oldukça popüler tedavi yöntemleri arasında yer alır. Biraz önce de bahsettiğim gibi gerek kaslarımızın rahatlaması için ve gerekse eklem rahatsızlarımız için popüler bir tedavi etkisi bulunmaktadır. Sadece bunlar mı peki? Tabi ki daha bitmedi. Hidroterapi ile inme, travmatik beyin hasarları, omurilik zedelenmesi, serebral palsi, Parkinson hastalığı, denge bozukluğu, multipl skleroz ve nörolojik rahatsızlıklar tedavisinde aktif şekilde kullanılmaktadır. Hidroterapinin iyi geldiği hastalıkları hep birlikte öğrendik peki sizce uygulandığında sakıncalı olan durumlar nelerdir? Gelin olası bu komplikasyonları öğrenelim.

Jakuzi ile hidroterapi, rahatlatıcı işlevini öne alarak, sıcak su ve kabarcıklar vücudumuza masaj yaparak kan dolaşımını daha sağlıklı şekilde desteklediği için fiziksel faydaları oldukça öne çıkmaktadır. Sağlamış olduğu bu fayda ile kemikler daha sağlıklı duruma gelir. Peki hidroterapinin bu noktadaki yeri neresi? Gelin öğrenelim. 

5. Hidroterapi Olası Komplikasyonlar

Hidroterapinin biraz önce bahsettiğim gibi sağlığımız için birçok faydası bulunmaktadır. Fakat bütün bu faydaların dışında uygulandığı zaman sağlımızı olumsuz etkileyecek birkaç sakıncalı durumları da vardır. Bu sakıncalı durumlar; ateş, açık yaralar, aktif enfeksiyon, solunum ve kalp problemleri, havuz veya jakuzi içi alerji şeklinde sıralanabilir.

Bir cevap yazın